+48 22 852 61 17      info@optiflow.pl

Rodzaje homogenizatorów laboratoryjnych

Rodzaje homogenizatorów laboratoryjnych

Homogenizatory laboratoryjne są przykładem sprzętu przeznaczonego nie tylko do mieszania, ale również do rozdrabniania i wytwarzania jednolitych mieszanin, choć używa się w tym celu składników, do których mieszania się nie dochodzi w warunkach naturalnych. Obecnie można dzielić je na co najmniej kilka grup.

Najliczniejszą grupą są homogenizatory mechaniczne i to właśnie one są wykorzystywane najczęściej nie tylko w biotechnologii, ale również w przemyśle kosmetycznym i medycznym oraz w szeroko rozumianym przemyśle spożywczym. W sprzedaży dostępne są również bardziej zaawansowane homogenizatory laboratoryjne ultradźwiękowe. Te wykorzystuje się choćby wtedy, gdy pojawia się konieczność fragmentacji DNA.

Homogenizatory mogą różnić się nie tylko konstrukcją i dokładnością. Osoby korzystające z nich zwracają uwagę również na różnice w ich obsłudze. Bardziej zaawansowane rozwiązania zabiegają o nasze uznanie stanowiąc konkurencję dla tych znacznie mniej skomplikowanych. Różnice między nimi mogą dotyczyć także prędkości obrotów.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na www.optiflow.pl.

Rodzaje homogenizatorów laboratoryjnych
Przewiń na górę